Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Na tento druh vánočního cukroví se vrhnou milovníci hořké čokolády nejdříve. Jeho příprava je přitom velmi rychlá a snadná a hravě ji zvládnou i ti, kteří nechávají vánoční pečení na zkušenějších. Ale nezapomeňte použít pravou hořkou čokoládu – žádné tukové polevy a podobné náhražky!  

Mandle nasekáme nahrubo a fíky nakrájíme na malé kousky. Na vodní lázni necháme roztát čokoládu, do které vmícháme ostatní suroviny a směs necháme za občasného zamíchání prohřát. Je-li směs příliš sypká, přidáme trošku vody. Ustřihneme z role asi 20 cm pečícího papíru, který můžeme trochu posypat moučkovým cukrem (nebo rozmixovaným třtinovým cukrem). Na pečící papír lžící po celé délce nandáme teplou čokoládovou hmotu, ale necháme po každé straně místo na přehnutí papíru. Pečící papír nejprve podélně přehneme přes čokoládu a vytvarujeme válec. Konce papíru přehneme a salám necháme v chladu několik dní uležet. Před podáváním pečící papír rozbalíme a salám nakrájíme na plátky.

TIP: Ze základního receptu na čokoládový salám můžeme vytvářet různé variace například s alkoholem, keksy, kustovnicí, brusinkami, strouhaným kokosem a podobně.

* = pokud možno bio, od souseda nebo domácí

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz