Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Vajíčkům se vyhýbají nejen vegani. Ať už bojkotujete vejce z důvodů etických či zdravotních, nebo je zrovna nemáte v ledničce, drcená lněná semínka zastanou jejich funkci ve všemožných těstech překvapivě dobře.

1 lžíce drceného lněného semínka*
3 lžíce horké vody

Drcené lněné semínko zalijeme horkou vodou a necháme chvíli nabobnat. Toto množství nahradí 1 vejce ve sladkých i slaných těstech. 

TIP: Pokud nemáme drcené semínko, ale máme starý dobrý mlýnek na kafe nebo šikovný mixér, můžeme si vyrobit drcené lněné semínko i doma. V každém případě se nemusíme bát, že nám nadrcené lněné semínko zežlukne před očima, jak se někdy dočteme na internetu. Provedené studie, ve kterých se skutečně analyzovalo množství produktů žluknutí, prokázaly, že i drcené lněné semínko je poměrně dost stabilní, pokud k němu nemá přístup vzduch. Přebytek drceného semínka tedy stačí přesypat do těsnící nádoby, ideálně tmavé, a umístit do chladu. Takto nám vydrží v původním stavu několik měsíců.

* = pokud možno bio

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

BUĎTE S NÁMI VE SPOJENÍ 

 

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz