Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Nadýchaná piškotová bábovka se strouhanou čokoládou a vanilkou, kde je téměř polovina cukru nahrazena kukuřičným sladidlem. Většina sladkých receptů používá až moc cukru. Nahradíme-li část cukru kukuřičným sladidlem, které sladí o trošku méně, výsledná chuť je zpravidla lepší.

Bábovkovou formu vytřeme máslem a vysypeme strouhaným kokosem (nebo hrubou moukou, pokud nám chuť kokosu vadí). Zapneme troubu na 170 °C (horní a spodní ohřev). Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, do které zašleháme vanilku, citrónovou kůru, sůl a olej. Přimícháme směs mouky a kypřícího prášku. Opatrně vpracujeme bílky vyšlehané s několika zrnky soli na tuhý sníh (tak, že lze nádobu obrátit dnem vzhůru a nic se nestane) a strouhanou čokoládu. Těsto vlijeme do formy a hned dáme do trouby. Pečeme asi 35 - 40 minut. Bábovka je upečená, když lehce odstává od okrajů a při zatlačení na povrch se vrací zpět. Můžeme ji také otestovat špejlí. Do bábovky píchneme špejlí, a když ji vytáhneme, tak na ní nesmí být těsto.

TIP: Velmi zajímavá variace je použít pálivou hořkou čokoládu s chilli papričkami.

* = bio

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz