Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Taky znáte nějaké cukroví tak pracné, že si pokaždé říkáte, že příště už je určitě neděláte? Ale zároveň tak dobré, že ho všichni chtějí každý rok znovu? Tak to je přesně případ ořechových klátek. Bez mouky a bez másla, krásně ořechové, nadýchané a křupavé.

Na těsto:

Na polevu:

Třtinový cukr - jak na těsto, tak na polevu - rozmixujeme na moučku. Nameleme ořechy. Z bílků, cukru a ořechů vymícháme těsto, které necháme stát při pokojové teplotě asi půl hodiny. Těsto by po odležení mělo být tužší, pokud byly bílky z větších vajec a těsto je velmi lepkavé, můžeme ho ještě zahustit mletými ořechy a rozmixovaným cukrem. Mezitím ručně vařečkou třeme polevu dokud nezbělá a nezhoustne - asi tak 20 minut. Na vál či pečící papír nasypeme trochu mouky nebo rozmixovaného třtinového cukru, na to dáme bochánek těsta a přes potravinářskou fólii vyválíme asi 4 mm vysokou placku. Rádýlkem vykrajujeme malé obdélníčky, které přenášíme na jídelním noži na plech vyložený pečícím papírem. Na každou klátku naneseme lžičkou polevu. Těsto vystačí na tři plechy. Plechy vložíme najednou do předehřáté trouby na 140 °C na horkovzduch. Po deseti- až patnáctiminutovém zapečení do lehounkéhoo zhnědnutí zmírníme na 110 °C a zvolna dopékáme asi jeden a půl hodiny. Je-li klátka po vychladnutí uvnitř suchá, jsou hotové.

* = bio

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz