Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Mazanec s celozrnnou moukou, slazený medem a rozinkami. Pokud použijete máslo, je mazanec těžší a hutnější, mazanec s olejem je nadýchanější.  

Lžičku medu rozmícháme s droždím, 2 lžícemi mouky a 3 lžícemi vlažné vody či mléka a necháme několik minut vzejít kvásek. Do domácí pekárny přemístíme vše kromě mandlí, rozinek a kandované kůry (pokud nás pekárna neupozorňuje pípnutím na poslední míchání, dáme tyto složky hned ze začátku). Vlijeme kvásek a zapneme na program kynutí bez pečení. Před posledním vymícháním přidáme mandle, rozinky a kůru. Z vykynutého těsta utvoříme jeden velký nebo několik malých bochánků, které necháme na plechu 10 - 20 minut dokynout. Mezitím nahřejeme troubu na 220 °C. Mazanec před vložením do trouby potřeme rozkvedlaným vejcem a posypeme mandlemi. Po 15 minutách zapečení zmírníme teplotu na 170 °C a zvolna dopékáme. U vyšších tvarů můžeme na mazanec položit pečící papír, aby příliš nezhnědl. Pečeme dle velikosti 40 minut – 1 hodinu. Správné propečení zjistíme vpíchnutím špejle.

TIP:  Do mazance můžeme přidat i hrst sezamu, chia semínek, pohanky či slunečnice (nenechte se vyděsit nazelenalou barvou, kterou může slunečnice během pečení získat).

* = pokud možno bio, od souseda nebo domácí

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz