Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Rodina Hlaváčových patří mezi naše nejstarší české dodavatele. Kupujeme od nich vynikající dýňová semínka, červenou pšenici a kukuřici na popcorn, v sezóně pak i čerstvou zeleninu a ovoce. Bio dýňová semínka z ekofarmy rodiny Hlaváčových jsou o trochu dražší, než běžně prodávaná čínská dýňová semínka. Poprosili jsme paní Hlaváčovou, aby nám napsala něco o své rodinné farmě a důvodech, které je přivedli k ekologickému zemědělství. Její dopis přikládáme neupravený, protože lépe bychom Vám ekofarmu rodiny Hlaváčových přiblížit nedokázali.

Dopis paní Hlaváčové

Ve vzpomínkách procházíme dětstvím, kdy hospodařili naši rodiče. Nepoužívala se těžká, hlučná technika, nesmrděly postřiky, ke hnojení se používal jenom hnůj. Učitelka nám dětem říkala: Hnůj nesmrdí, to je vůně budoucího chleba. Dobytek byl součást rodiny, nebyl plachý a našemu povídání snad i rozuměl. Krásné bylo odpolední plavení koní v rybníku. V každém ročním období voněla příroda jinak. Potud vzpomínka zidealizovaná očima dítěte.

Naše rodina měla vždy pole, kde jsme pro vlastní potřebu pěstovali „čisté“ plodiny (ani jsme netušili, že hospodaříme ekologicky). Když jsme začali soukromě hospodařit konvenčně, nelíbil se nám systém – vyprodukovat hodně a za každou cenu a pak složitě prodávat. V roce 1998 jsme přešli na ekologické hospodaření. Nepoužíváme chemické prostředky ani statkový hnůj, ale přešli jsme na zelené hnojení. Po sklizni se zaseje například hořčice, která do podzimu, pokud je vláha, vyroste a na podzim se zelená hmota zaoře.

Hospodaříme na jižní Moravě, kde se vždy dařilo teplomilné zelenině. Našim přáním je dodávat na trh melouny, různé druhy dýní a jejich semínka, papriku, okurky, cibuli, rajčata, fazole, cizrnu, fenykl, anýz a časem také ovoce.

Domníváme se, že jako bio lze pěstovat všechno, dřív se také nepoužívaly postřiky. Škoda, že soukromé hospodaření bylo násilně přerušeno, staří hospodáři už nežijí a nemá kdo poradit.

V ekologickém hospodaření je nutná lidská práce, obilí se na jaře prochází a vytrhává se tráva a ostatní plodiny se plečkují a kopou. Úroda se sklízí většinou ručně a v zimě se opět ručně čistí, přebírá a třídí.

Jsme velká pěstounská rodina a pomocníky jsou především naše děti. Také jsme založili Domov paní Zdislavy, což je domov pro maminky bez domova, které nezvládají výchovu svých dětí a potřebují asistenci. I tyto obyvatelky pomáhají.

Za celou rodinu Vás zdraví

A. Hlaváčová

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz