Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.

LEEB

Leeb Logo

V roce 2011 přibyly do našeho sortimentu výrobky z kozího a ovčího mléka značky Leeb. Z jejich sortimentu nás upoutalo hlavně vynikající ovčí mléko Leeb1(výborná náhrada kravského mléka do kávy či čaje) a bílé jogurty.  Velkou předností značky Leeb je fakt, že výrobky neobsahují žádné kravské mléko, žádná aromata a žádná zahušťovadla (a to ani v ovocných jogurtech). Další výhodou je to, že jsou vyráběny vždy z čerstvého kozího či ovčího mléka, což není zejména v zimě samozřejmostí. Touto dobou trpí řada dodavatelů nedostatkem mléka, a někteří to řeší používáním mraženého či trvanlivého mléka.  

Společnost Leeb sídlí asi 90 kilometrů od českých hranic v malebné vesnici Schlierbach. Mléko pochází od ovcí a koz pasoucích se v národním parku Kalkalpen a jeho okolí. Tento park spadá pod severní vápencové Alpy a je vyhlášený hlavně svými hlubokými původními lesy, horskými loukami a hlubokými údolími. Historie značky Leeb je typickým příběhem vybudoání značky tzv. od píky. 12127Vše začalo v roce 1990, kdy si zakladatel společnosti, pan Leeb, pořídil první kozu. Jeho prvními zákazníky byli hlavně lidé z okolí alergičtí na kravskou bílkovinu. Mléko, jogurty a sýr prodával ze dvora a na místním farmářském tržišti. O dva roky později získala farma prvního dodavatele kozího mléka, rodinu  Gössweinerovu. V roce 1993 byly výrobky značky Leeb již k dostání v bioprodejnách po celém Rakousku a v roce 1994 se sortiment rozšířil o výrobky z ovčího mléka. O rok později se buduje malá mlékárna. Zákazníků přibývá a v roce 1998 se značka Leeb dostává do Německa a Francie. V roce 2000 je překročen další milník, týdenní produkce jogurtu poprvé překračuje množství 10 000 ks. V roce 2004 je zpracováno celkem 450 000 litrů mléka od osmi místních dodavatelů, za rok se počet dodavatelů rozroste na dvacet. Mlékárna a skladové prostory se v roce 2005 přestavují a v roce 2007 je zpracováno neuvěřitelných 2,5 milionů litrů ovčího a kozího mléka. V dalších letech se rozšiřuje sortiment o nové druhy ovocných jogurtů a o kozí tvaroh. V roce 2011 začínáme výrobky značky Leeb dovážet do České republiky.

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

BUĎTE S NÁMI VE SPOJENÍ 

 

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz