OPTIMISTIC

optimisticl-01-300x143

Česká rodinná firma Nemléko s.r.o. vznikla z vášně dvou majitelů pro experimenty v kuchyni a rostlinný způsob stravování. Mezi první produkty patřila rostlinná mléka, která se úspěšně prodávala na pražské Veggie náplavce. Později se majitelé rozhodli přidat další značky – ledové čaje Yestea a fermentované pochoutky Bacilli. V roce 2020 se Nemléko z důvodu legislativně nevyhovujícího označení potravin přejmenovalo na Optimistic. Společnost se rozvíjí postupně, bez investorů a dle nejlepšího uvážení svých majitelů a zaměstnanců. Cílem celého fungování je výroba produktů, které budou podněcovat zákazníky ke zdravějšímu, etičtějšímu a ekologičtějšímu životnímu stylu. Všechny produkty jsou čistě rostlinné, k výrobě se nepoužívají žádná škodlivá a zbytečná aditiva, jsou bez chemických dochucovadel, sladidel a složek vylepšujících chuť. Obaly jsou ekologické.

OPTIMISTIC
Rostlinné nápoje a dezerty vyráběné z ořechů obsahují vysoký podíl hlavní složky a slazeny jsou pouze ovocným cukrem. Jsou šetrně pasterované a neobsahují žádné konzervanty. Probiotické dezerty navíc obsahují živé probiotické kultury, které prospívají zažívání. Rostlinné nápoje a dezerty Optimistic lze použít místo klasického mléka či jogurtu – do oblíbeného receptu nebo jen tak samotné.


Produkty značky Bacilli jsou zpracované z čerstvého ovoce a zeleniny a následně vloženy do „rukou“ přátelských bakterií, které je za pomoci času obohatí a prohloubí jejich chutě. Všechny limonády jsou vyrobené z lisovaných ovocných šťáv a doslazené jsou pouze jablečným moštem.


Ledové čaje, které jsou vyrobené pouze z čerstvých bio surovin a jemně doslazené ovocnou šťávou.