Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.

RAPUNZEL

logo_rapunzel

Se společností RAPUNZEL obchodujeme již řadu let a v roce 2004 jsme se stali jejím výhradním distributorem pro Českou republiku. V současné době patří firma Rapunzel mezi největší prodejce biopotravin v Evropě. Pomocí vlastních projektů v zahraničí zajišťuje špičkovou kvalitu a přesnou znalost původu surovin, díky které nemůže dojít k záměně bioproduktů s produkty z konvenčního zemědělství (viz povídání o projektu TURECKO). Projekty v rozvojových zemích navíc fungují jako fair trade projekty, které pomáhají místním zemědělcům i celému regionu (více viz povídání o HAND IN HAND).

1974   Tři přátelé, Joseph Wilhelm, Jennifer Vermeulen a Hans-Peter Erlinger, zakládají podnik s cílem prodávat zdravé potraviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.
1975    V Augsburku je otevřen obchod se zdravou výživou „RAPUNZEL” s biozahradnictvím a chlebem z pece.
1979    Podnik i nabídka zboží se rozrůstá. Rapunzel přesídlil na bývalý statek v Allgäu. Začíná vyrábět oříškové pasty a müsli a fungovat jako velkoobchodRapunzel1
1980    Joseph Wilhelm cestuje do Itálie a Turecka, aby na místě odstartoval první projekty kontrolovaného ekologického zemědělství. Tyto projekty stále hrají důležitou roli.
1986    Přestěhování do objektu bývalé mlékárny v Legau.
1989    Zahájení provozu kanceláře v tureckém Izmiru. Zařízení vlastní laboratoře na kontrolu kvality v Legau.
1990    Přeměna na akciovou společnost.
1991    Založení dceřinné společnosti RAPUNZEL FRANCIE nedaleko Avignonu.
1996    Založení dceřinné společnosti PURE ORGANIC v USA.
1997    Založení RAPUNZEL TURECKO a RAPUNZEL IBERICA (Španělsko).
2003    RAPUNZEL NATURKOST AG zaměstnává cca 240 pracovníků. Ve skladu v Legau změní denně 200 tun zboží svého majitele. Nedaleko od Legau stojí logistické centrum o ploše 7500 čtverečních metrů. Plně automatické regály nabízejí místo na 12 tisíc palet. Zboží je expedováno na osmi nákladových rampách a uchováváno v jedné ze třech skladovacích teplotních zón: 4, 10 nebo 15 °C.
2004    Zahájení spolupráce s organizací Demeter, sdružující producenty a výrobce biodynamických potravin.
2007    Zavedení udržitelných dodávek energie s vlastní kogenerační jednotkou na biomasu a fotovoltaikou na všech střešních plochách. Akční chůze iniciativy Bez GMO - pochod za svět bez GMO z Lübecku do Lindau.
2008    Joseph Wilhelm vytváří cenu One World (Jeden Svět), která byla poprvé udělena na světovém kongresu IFOAM v Modeně.
2009    Jdeme proti GMO – druhý pochod za svět bez GMO z Berlína do Bruselu.
2010    Stavba nové pražírny ořechů a semen. Nový koncept prohlídky továrny s náhledem do výroby prosklenou uličkou, muzeem a kinem.
2012    Přestavba a renovace dceřiné společnosti v Turecku.
2013    Nový sklad surovin v Legau.
2014    Rozšíření výroby o druhý přístroj na výrobu oříškových másel, balící stroj na sypké zboží a roboty na paletování. Stavba a otevření věže Rapunzel v areálu Legau.
2015    Výstavba kombinované teplárny a sušárny.
2016    První fórum o palmovém oleji v Legau. Rapunzel je certifikován podle ekologického nařízení EU EMAS.
2017    Začátek iniciativy FOODprint "Stojím za jídlem bez GMO" od firmy Rapunzel a partnerů za svět bez geneticky upravovaných potravin.
2018    Předání 108 000 hlasů pro kampaň FOODprint ministryni životního prostředí Svenje Schulze v Berlíně.

image

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz