Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Na obalech potravin se můžete setkat s různými logy označujícími ekologický způsob jejich výroby. Zde jsou ta nejdůležitější z nich:

Bio logo Evropské unie

EU_Organic_Logo

Toto základní logo je od 1.7.2012 povinné na všech obalech biopotravin, které jsou vyráběny, zpracovávány či baleny v zemích Evropské unie. Použití tohoto loga znamená, že daná biopotravina byla certifikovaná v některé ze zemí EU. Může se jednat jak o českou pšenici, tak třeba o německou čokoládu či čínské fazole balené v Česku. Pokud dovozce doveze např. zabalené bio těstoviny z USA, pak může požádat svoji bio certifikační organizaci o bio certifikát, a po udělení certifikátu lepit na tyto těstoviny i EU bio logo.

 

Pod tímto logem by měl být uvedený kód bio sertifikační organizace (např. společnost KEZ o.p.s., která kontroluje bio nebio s.r.o. má kód CZ-BIO-001). Pod kódem je uvedena věta "Zemědělská produkce EU" nebo "mimo EU" nebo "EU/mimo EU". Tato velmi zajímavá informace nám odhaluje, odkud skutečně pocházejí použité bio suroviny, tj. v jakých zemích byly vypěstovány či chovány (v případě zvířat). V praxi to znamená, že např. pouze u bio masa se dozvíte, zda bylo dovezeno ze zámoří, nebo zda pochází z EU.

 

České bio logo (zebra)

CZ_bio_logo

S tímto logem se setkáme na obale biopotravin vyrobených či zabalených v České republice, na kterých je povinné. Takže například české bio mléko či čínská slunečnice balená v ČR na sobě budou mít kromě EU bio loga i českou zebru. Dovozci balených biopotravin jak z jiných zemí EU, tak ze zemí mimo EU, mohou zažádat o český bio certifikát i pro tyto biopotraviny a pak na ně dolepovat i české bio logo. Dovozci to dělají hlavně z toho důvodu, že spotřebitelé již české bio logo znají a vědí pak okamžitě, že se jedná o biopotravinu.

 

Německé bio logo

German_organic_seal

Německá obdoba české zebry. Tímto logem jsou označené biopotraviny vyrobené v Německu a splňující požadavky EU legislativy na biopotraviny. Na českém trhu se s takto označenými potravinami setkáváme poměrně často. U našich sousedů jsou biopotraviny velmi oblíbené a obecně jsou biopotraviny vyrobené v Německu velmi kvalitní.

 

USDA bio logo

USDA_organic_seal

USDA značí zkratku pro Ministerstvo zemědělství Spojený států amerických (U. S. Department of Agriculture), takže je jasné, že výrobky označené tímto logem budou pocházet zejména z USA. Protože jsou však Spojené státy velkým a důležitým trhem, tak se s tímto logem setkáme i na řadě biopotravin z jiných zemí, určených pro severoamerický trh.  Biopotraviny označené tímto logem nemusí již být po dovozu do EU označené Unijním logem či českou zebrou, takže je dobré jej znát.

 

Kanadské bio logo

Canadian_Organic_Seal

S tímto logem, které označuje biopotraviny pocházející z Kanady, se u nás nesetkáváme příliš často. Kanadské biopotraviny často nesou i USDA bio logo.

 

DEMETER bio logo

Demeter_logo

Potraviny označené tímto logem pocházejí z tzv. biodynamického zemědělství. Tyto potraviny splňují nejen legislativní požadavky na biopotraviny, ale také velmi přísné a specifické požadavky biodynamického zemědělství. Pro zemědělce a výrobce biopotravin není snadné získat právo označovat své výrobky tímto logem a takto označené biopotraviny jsou obecně považovány za biopotraviny nejvyšší kvality. 

 

Bio loga sdružení ekologických farmářů, neziskových organizací apod.

naturland_logo   Soil_Association_logo     bioland

Biopotraviny označené těmito (a dalšími) logy musí splňovat vyšší požadavky než ty, dané evropskou legislativou. Jedná se např. o přísnější požadavky na povolená množství hnojiv a prostředků na ochranu rostlin, na pohodu zvířat, na krmiva pro zvířata, na dobu po kterou se nesmí využívat produkty zvířet léčených antibiotiky, na ochranu krajiny a na potravinářská aditiva, tzv. Éčka (např. zákaz dusitanů v uzeninách). Tyto požadavky se pro jednotlivá sdružení liší.

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz