Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.

 • Proč právě jeden strom za jeden kontejner?
  K tomuto poměru jsme dospěli, když jsme vzali do úvahy průměrnou vzdálenost, po kterou se potraviny do našeho skladu přepravují, jejich průměrnou hmotnost v jednom kontejneru a tabulkovou uhlíkovou stopu námořní a kamionové dopravy udávanou na kilogram přepraveného zboží. Tímto způsobem jsme dospěli k tomu, kolik kilogramů CO2 je uvolněno do ovzduší v důsledku přepravy. Na druhé straně rovnice pak figuroval údaj, kolik kilogramů CO2 dokáže za svůj život pohltit jeden strom. Protože se udávané údaje jak o uhlíkové stopě dopravy, tak o kapacitě zachytávání CO2 u různých zdrojů liší, použili jsme při výpočtech údaje, které byly někde uprostřed udávaných hodnot.
 • Kompenzuje sazení stromů veškeré dopady výroby potravin na životní prostředí?
  Ne, to bohužel není možné. Jedná se o kompenzaci uhlíkové stopy dopravy, která tvoří jen součást celkového zatížení životního prostředí při pěstování, výrobě a dopravě.
 • Kolik stromů bylo zatím vysazeno?
  V současné chvíli byl založen komunitní sad nedaleko obce Březová, který čítá čtyřicet ovocných stromků.
 • Pečujete o stromky i po vysazení?
  V poslední době je sázení stromků populární. Zkušenosti ale ukazují, že zbrklá výsadba na nevhodném místě, bez odborného vedení a následné péče, nemá velký smysl. Při výsadbě stromků a následné péči proto spolupracujeme se sadařem Ondřejem Dovalou, specialistou na původní odrůdy a odborníkem na neintensivní výsadku. Naším cílem je sázet s rozumem a pečovat o vysázené stromky tak, abychom se za dvacet let mohli radovat ze zdravých vzrostlých stromů.
   

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz