Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.

Víme, co jíme aneb Průvodce „Éčky“ v potravinách – T. Vrbová

Cena: 73,2 Kč
Cena bez DPH: 73,2 Kč
Cena při koupi v kartonu 20 ks:
71,1 Kč
Bez DPH:
71,1 Kč
SLEVA 3 %Koupit karton 20 ks

VÝPRODEJ
Kniha obsahuje skutečně podrobný popis všech povolených přídatných látek v potravinách včetně možného zdravotního dopadu jejich konzumace. Dozvíte se také, jak a proč se používají různé skupiny přídatných látek a jak se výrobcům daří nás konzumenty "ošidit". Naleznete tu i jednostránkový seznam všech Éček spolu s jejich hodnocením a kartičku kontroverzních látek do peněženky na vystřižení.

Ukázka z knihy:
Někteří odborníci se domnívají, že dětská hyperaktivita může být zhoršována či dokonce i vyvolána potravinářskými aditivy - zejména některými barvivy, konzervačními činidly a aromaty. Role aditiv je kontroverzní a některé dřívější studie ji nepotvrdily (FDA roli aditiv v rozvoji dětské hyperaktivity zcela popírá). Část lékařů a odborné veřejnosti však věří, že zde existuje určité spojení. Novější studie existenci tohoto spojení podporují.

Velmi zajímavý výzkum proběhl ve Spojených státech. Na 803 veřejných školách v New Yorku byl postupně upraven jídelníček žáků, kteří ve škole snídají a obědvají. Posléze se hodnotily výsledky žáků v každoročních celostátních standartizovaných testech. Snížení podílu cukru, syntetických barviv a aromat a dvou syntetických antioxidantů (E 320 - BHA a E 321 - BHT) ve školním jídelníčku během čtyř let vedlo k průměrnému zlepšení o 16 %. Testy jsou hodnoceny tak, že výsledná známka v procentech udává relativní úspěšnost studenta oproti ostatním: získá-li student například 40 %, pak se umístil lépe než 40 % všech studentů v USA, ale hůře než 60 % studentů. Před změnou jídelníčku byla průměrná známka školáků v New Yorku 40 % a ta se rok od roku neměnila více než o jedno či dvě procenta. První rok (1979 – 1980) byl omezen obsah cukru v jídle na nejvýše 11 % a přestala se používat dvě syntetická barviva. Po půl roce této stravy stoupla průměrná známka studentů o 8 %! V dalším roce se přestala
používat veškerá syntetická barviva a také všechny potraviny aromatizované syntetickými aromaty. Průměrná známka stoupla o 4 %. Příští rok neproběhly žádné další změny v jídelníčku a průměrná známka zůstala víceméně stejná (poklesla o 0,4 %). V posledním roce studie byly eliminovány potraviny obsahující BHA a BHT. Průměrná známka stoupla o další 4 %...

Počet kusů v kartonu: 20
Kód zboží: 9009020
EAN: 9788023875041

bionebio

Společnost bionebio s.r.o.  je česká společnost, která se zabývá dovozem a výrobou biopotravin a potravin zdravé výživy. Drtivá většina sortimentu je v biokvalitě.

Další produkty z kategorie Drogerie a jiné nepotravinářské

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz