Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Tato zajímavá a velmi chutná alternativa klasických čokoládových vajíček potěší jak koledníky, tak všechny milovníky datlí a čokolády. Tyto zdravé "pralinky" z datlí a čokolády se dají vytvořit kdykoli v průběhu roku, pouze změníme tvar vejce na klasické kuličky.   

Suroviny (cca na 20-25 kusů)

Příprava:

Datle nakrájíme na malé kousky a namočíme je na 30 minut do vody. Poté vodu slijeme.

Kakaový prášek smícháme s Bionellou (či jinou oříškovou pomazánkou) a prohněteme společně s datlemi, namletými lískovými oříšky, vanilkou a solí, až vznikne hladké těsto. Můžeme použít kuchyňský robot, nebo prohníst těsto ručně. Pokud se těsto příliš drolí, přidáme ještě trochu nugátového krému. Lžící odebíráme kousky a z těsta tvarujeme nejprve kuličky a poté velikonoční vajíčka.

"Vajíčka" obalíme v rozpuštěné čokoládě na vaření a položíme na pečící papír, dokud poleva neztuhne. Na závěr můžeme vajíčka posypat kakaovým práškem.

Tip: Tyto pralinky si můžeme připravit kdykoli během roku ve tvaru klasických kuliček. Kromě obalení v čokoládě je následně můžeme posypat kokosem či mletými oříšky.

Suroviny použijte pokud možno bio, od souseda nebo domácí.

Recept přebrán se svolením z www.rapunzel.de

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

BUĎTE S NÁMI VE SPOJENÍ 

 

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz