Kontaktujte nás: 731 169 016, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bionebio - prodejce biopotravin a zdravé výživy
Když chcete jíst,
ne konzumovat.


Čokoládová tvář značky RAPUNZEL je férová, jemná a lákavá.

RAPUNZEL čokolády z fair trade biosurovin nejvyšší kvality. Čokoláda značky RAPUNZEL byla první čokoládou na světě vyrobenou výlučně z biosurovin, tj. ze surovin pocházejících z kontrolovaného ekologického zemědělství. Bio čokolády RAPUNZEL jsou špičkou mezi čokoládami a jejich spotřeba v Německu a zemích Unie i export do třetích zemí stále roste. Jejich úspěch se opírá o tři základní body:

1. Vysoké požadavky na výrobu – většina druhů se vyrábí tradičním způsobem přímo ve Švýcarsku, druhá řada pak za pečlivého dozoru v Itálii podle vlastních receptů společnosti RAPUNZEL.
2. FAIR TRADE projekt HAND IN HAND – dvě základní suroviny při výrobě čokolády, kakao a cukr, pocházejí z tohoto projektu. Projekt nejen že pomáhá místním zemědělcům a komunitě v zemích třetího světa, ale zároveň garantuje znalost zdrojů použitých surovin a umožňuje ovlivňování jejich kvality. Jinými slovy, kakao a cukr se nenakupují na plodinové burze za co nejnižší cenu, ale od stálých prověřených dodavatelů, se kterými má RAPUNZEL dlouhodobé vztahy.
3. Biosuroviny – všechny složky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. Díky tomu se do čokolády nemohly dostat residua nežádoucích chemikálií, používaných při konvenčním způsobu pěstování rostlin a chovu zvířat.

Čokolády RAPUNZEL v sobě tedy spojují tradiční kvalitu zpracování se špičkovými surovinami a přímou pomocí pěstitelům.

Čokoláda se od běžných výrobků dále liší tím, že:

  • Je slazena buď sušenou třtinovou šťávou RAPADURA a přírodním třtinovým cukrem Cristallino. Ty dodávají čokoládám důležité minerální látky.
  • Při její výrobě nejsou použity žádné náhražkové ztužené rostlinné tuky, na rozdíl od řady jiných podobných výrobků.
  • Ochucené druhy neobsahují žádná aromata či barviva, ale pouze přírodní silice.
  • Při pěstování kakaových bobů nebyla využívána otrocká dětská práce (vyplývá z podmínek projektu HAND IN HAND).
  • Místo obvyklého aroma je pro ovonění použito výhradně pravé sušené Bourbon vanilky.
  • Jako emulgátor je použit sojový lecitin vyráběný z geneticky nemodifikované soji (běžné čokolády mohou obsahovat emulgátory z živočišných zdrojů).
  • Použité kakaové boby byly šetrně zpracovány zejména s ohledem na riziko vzniku plísní.

Proč nakupovat na bio nebio

Přihlaste se k odběru newsletteru

Chcete dostávat aktuální informace o zboží v akci a novinkách v sortimentu?

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

bio nebio s.r.o.

Jsme česká společnost, která nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy, od klasiky, jako je třtinový cukr, javorový sirup, bio oříšky či bio sušené ovoce až po speciality jako bio fair trade čokoláda, bio pivo, bio sirup z agáve či bio sušená třtinová šťáva RAPADURA. V nabídce máme jak výrobky vlastní značky, tak vybrané výrobky jiných značek.

BUĎTE S NÁMI VE SPOJENÍ 

 

KONTAKTY

bio nebio s.r.o.
Průmyslová zóna 103
267 51 Bavoryně
IČO: 27204545
Telefon: 311 532 039, 731 169 016, 734 534 543
Dotazy a informace: info@bionebio.cz
Objednávky: objednavky@bionebio.cz
Reklamace: reklamace@bionebio.cz